Najlepsza Fotobudka Co Musi Mieć - Spis Funkcjonalności Profesjonalnej, Współczesnej Fotobudki

Skoro czytacie tego posta to na pewno wiecie już czym jest fotobudka. Jeśli nie zapraszamy do zapoznania się z opisem.

Fotobudka z Lublina, czy też nie, ma jeden cel - bawić ludzi. 

Jednak to nie jest najlepsze w fotobudce. Najlepsze jest to, że zabawa jest uwieczniana na zdjęciach w postaci pamiątek.

Pomimo długiej historii fotobudki z czasem dają więcej możliwości. Postanowiliśmy dziś opisać wszystkie możliwości jakie dają nam współczesne fotobudki. 

Co więc powinna mieć fotobudka?

 1. Wygląd - estetyka, elegancja i design może i oczywiste ale nie zawsze "ładnie" znaczy to samo. Trzeba być świadomym, że większość fotobudek to produkcje własne. Samoróbki zrobione z płyty meblowej albo sklejki. Nawet w dworkach weselnych, które mają swoje fotobudki często spotyka się te niewzględne garażowe twory. Pamiętajcie, że cały urok wystrojonej sali może zginąć przez jeden kanciasty i element w postaci słupka z meblosciaki. Uważajcie więc szczególnie na najtańsze oferty. Koniecznie poproście o zdjęcia fotobudki i sprawdźcie czy chcecie mieć coś takiego na swojej sali weselnej lub na imprezie
 2. Jakość zdjęć - ostatecznym produktem fotobudki są oczywiście zdjęcia. Pamiętajcie aby poprosić o próbki z innych imprez danej fotobudki. Oczywiście każdy zapewni o najwyższej jakości zdjęć i wykonania ale już sprawdzając wygląd w pkt.1 zobaczycie jak wygląda wykonanie samej fotobudki a więc poznacie zmysł smaku danego "fotobudkowicza" :)
   
 3. Oświetlenie- W pkt 1 dowiecie się jak wygląda fotobudka i czy ma oświetlenie białe czy tylko okienko na szczycie budki z lampą w środku. Przy różnych warunkach oświetlenia to małe jedno słabe okienko będzie wpływało negatywnie na doświetlenie a więc i jakość zdjęć. Pamiętajcie, że jakość wywołanych zdjęć jest też ważna ze względu na oświetlenie. Dobre efekty daje dobre oświetlenie LEDowe dostępne w niektórych fotobudkach szczególnie na ciemnych salach np. podczas studniówek.

 4. Gadżety- z doświadczenia wiem, że najlepsze szalone focie robi się bez strojów, masek i gadżetów. Jednak muszą one być integralną częścią fotobudki bo przynajmniej na początku dają możliwość rozkręcenia CrazyFociowych pomysłów gości.

 5. Internetowa- Tak, tak. W dzisiejszych czasach to żaden luksus. Jeśli fotobudka nie oferuje podłączenia na ŻYWO do internetu i wysyłania do niego zdjęć (np.: portal społecznościowy czy galeria ON-LINE) to znaczy, że właściciele nie idą z duchem czasu, nie inwestują albo po prostu nie rozumieją współczesnego ducha rozrywki. W każdym z tych przypadków taki właściciel tylko odcina kupony od tego co kiedyś zrobił i nie rozwija się z Waszymi potrzebami. To wskaźnik "in minus" i nie liczcie na pomysłową zabawę z taką fotobudką.
 6. Green Screen - REKOMENDUJEMY !
  Każda fotobudka ma tło fotograficzne, które będzie na Waszych fotografiach. Jednak jedno tło szybko się nudzi albo nie każdemu będzie się podobać. Garażowe fotobudki zapewnią Wam 1 tło albo za dopłatą ok 300 zł drugie. A co gdybyście chcieli mieć swoje albo 5 teł? Wtedy liczcie się z wielkimi kosztami.
  Na szczęście najnowsze fotobudki mają "Green Screen". Jeśli chcecie mieć na prawdę udaną imprezę poszukajcie hasła "fotobudka green screen" i znajdźcie tą najbliżej Was. Taka fotobudka nie weźmie ani grosza za nielimitowaną ilość teł.
  To działa bardzo prosto. Tak jak w prognozie pogody w telewizji pogodynka porusza się na zielonym tle, które następnie zostaje zastąpione ruchomą mapą tak w fotobudce z green screenem będziecie występować na zielonym tle a na zdjęciach zostanie ono podmienione na dowolne wybrane przez Was tło.
 7. Społecznościowa-
  Internet to za mało. Web 2.0 to portale społecznościowe. Wysyłanie zdjęć na ŻYWO do takich portali to wyznacznik nowoczesnej imprezowej fotobudki. Facebook, Twitter to minimum. Fotobudka powinna móc też wysyłać zdjęcia na E-Mail gości.
 8. Multimedialna-
  No ale zdjęcia to nie wszystko przecież jest YouTube. Czemu macie nie móc wysłać na ŻYWO pozdrowień z wesela czy imprezy na YouTube dla tych, którzy nie mogli na niej być albo dla siebie samego za kilka dni? Posiadanie takiej funkcji to jest wyznacznik najwyższej klasy i oferty takie świadczą o wychodzeniu na przeciw Waszym oczekiwaniom jako klientów.
 9. Opinia - wszystko pięknie dopóki się nie posypie. Zawsze sprawdźcie opinie o danej fotobudce na fanpage'u na Facebooku. To ważne aby wiedzieć z kim się ma do czynienia. Duża ilość zadowolonych osób to więcej niż zapewnienia telefoniczne. Nie chodzi nawet o lajki bo te można kupić ale o opinie z terenu gdzie dana fotobudka działa.
   
 10. Animator- Ważne jest też, że zespół jest młody i czy czuć będzie Waszą imprezę. Chcecie mieć przy swojej budce Pana z brzuszkiem? Oczywiście brzuszek nie przeszkadza być dynamicznym ale zmniejsza szansę na to ;)

Pamiętajcie nie musicie kupować od razu tych wszystkich funkcji by impreza była super. Bo liczy się dobra zabawa Waszych gości i Wasza.
Ale te punkty pomogą Wam wybrać taką fotobudkę, która zapewni najlepszą zabawę z fotobudką.

Jeśli jest coś o czym nie napisaliśmy to napiszcie do nas chętnie poszerzymy nasz spis.